Mostar

Mostar Aylık Kültür ve Aktüalite Dergisi Sayı:123 Mayıs 2015
Mostar, ilgiyle takip edilen bölümleri ve yazılarıyla okuruyla 123. kez buluşuyor. Mayıs sayısının kapak konusu “Biz Adamın Kalbini Alırız” İstanbul’u işgal etmediğimizi, fethettiğimizi haklı olarak sürekli tekrarlarız. Ancak sadece işgalle karşılaştırmak fethin görkemini azaltır. Fetih işgal olmadığı gibi sömürü, koloni kurma, istila hatta kuru bir hâkimiyet de değildir. Avrupa sömürgeciliği Osmanlı fütuhatının çok gerisindedir. Avrupalılar fethetmek şöyle dursun hâkim olmayı, işgal etmeyi, istila etmeyi, koloni kurmayı bile becerememişlerdir. Batı zihniyeti Osmanlı fethini anlamak için önce Moğol istilası, Helen koloniciliği, Roma barışı seviyelerini adım adım hazmetmelidir.

Mostar Mayıs 123. Sayı:

Bu sayımızda Sabahattin Aydın ile Türkiye’deki yayıncılık faaliyetlerini; editörlerin, redaktörlerin ve dergilerin sorunlarını, dini yayıncılığın modern kırılmalarla birlikte ne kadar etkiye maruz kaldığını ve multimedya yayıncılığına geçiş sürecinde dini yayınların sorunlarını konuştuk.

Mükerrem Mete: “Biz Adamın Kalbini Alırız”, Mümin Munis: “Osmanlı Kadını Hayatın Neresindeydi?”, Sulhi Ceylan: “Kendinin Körü Olmak”, Sinan Yıldız: “Bir Türlü Isınamayan Adamın Güncesi II”, Ömer Faruk E. : “Şu Yeryüzünde Dokuz Yüz Dört Roman Yazan Da Var!”, Beyaz Arif Akbaş: “Karanfil Ve Karabiber Diyarı Cakarta”, Mihriban Eloğlu: “Buzlu Elma Suyu İçmek İstiyorum”, Emrah Mete: “Güzel, Peşinden Koşmayandan Kendisini Gizler”, Bülent Ata: “Sade Kahve” Davut Bayraklı: “Hazır Olda Değildik Rahat Da Durmayacağız!”, Şule Beyaz: “Her Zaman Bir Hile Vardır”, Mehmet Ali Özkan: “Anksiyete Bozukluğu Bir Hastalık Değildir!” Şeyhmus Tunç: “Hiçbir Kadın Çiçek Sevmez”, Süleyman Salih Şahin: “Toprağa Düşen Mandalinalar’ın Trajik ve Sakin Hikâyesi”, M. Fatih Çakır: “Cumhuriyet Döneminde Şeriat Kanunlarının Tatbik Olunamayacağı Davasını Güdenler” yazılarıyla dergide yerini aldı.

Ayrıca Peride Nigâr Hanımefendi, “Düşmanını Seç Yazmak Kolayıdır İşin!” ve Üstad Muharrem Cezbe “Peride Nigâr Hanımefendi’ye Cevap” yazılarıyla Mayıs sayımızda yerlerini aldı. Nasihatçı Nasuh’dan tavsiye ve öneriler de Mayıs’ta sizlerle.

Gündelik hayatın, sosyal konuların, genel kültürün ve mizahın geniş yer tuttuğu yazılar da zevkle okuyacağınız bir bölüm oluşturuyor. “İllüstrasyon”, “Gençliğin Gündemi”, “Kitap”, “Gençlik Sohbetleri”, “Ajanda”, “Sözlük”, “Makam”, bölümleri de ilginizi bekliyor.

Yorum yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mostar
Mostar/Sayı: 11/Ocak 2006 PDF Kitap İndir

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Mostar/Sayı: 11/Ocak 2006 PDF Kitap İndir adlı kitabı tanıtıcam . yazarının Mostar/Sayı: 11/Ocak 2006 PDF Kitap İndir kitabını ben galiba okumadım , fakat sizler okursanız beğenebileceğinizi düşünüyorum . Eğer ki Mostar/Sayı: 11/Ocak 2006 PDF Kitap İndir’i okuduysanız yoruma bu kitap hakkındaki düşüncelerinizi belirtmenizi bekliyorum sizlerin …

Mostar
Mostar Aylık Kültür ve Aktüalite Dergisi Sayı:124 Haziran 2015 PDF Kitap İndir

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere Mostar Aylık Kültür ve Aktüalite Dergisi Sayı:124 Haziran 2015 PDF Kitap İndir adlı kitabı tanıtıcam . yazarının Mostar Aylık Kültür ve Aktüalite Dergisi Sayı:124 Haziran 2015 PDF Kitap İndir kitabını ben galiba okumadım , fakat sizler okursanız beğenebileceğinizi düşünüyorum . Eğer ki Mostar Aylık Kültür …

Mostar
Mostar Aylık Kültür ve Aktüalite Dergisi Sayı:121 Mart 2015 PDF Kitap İndir

Mostar Aylık Kültür ve Aktüalite Dergisi Sayı:121 Mart 2015Mostar, ilgiyle takip edilen bölümleri ve yazılarıyla okuruyla 121. kez buluşuyor. Mart sayısının kapak konusu “Kısa Bir Aradan Sonra Reklamlara Devam Edeceğiz!” Esnafla mahalleli arasındaki dürüst ve samimi gelenek, çiftçinin emeği, işçinin alın teri gibi pek çok ahlâkî düstur, bugün banka reklamlarının …